Gra „Vikings Gone Wild” to efekt współpracy dwóch założycieli krakowskiego studia EVERYDAYiPLAY - Vincenta Vergonjeanne i Radka Bolkowskiego oraz 10 osób pracujących obecnie w zespole. Kluczowa w sukcesie gry okazała się współpraca z Facebookiem – uważa Vergonjeanne, CEO firmy. Dodaje on także, że to między innymi dzięki temu firma na tym etapie jest rentowna.

„Vikings Gone Wild” to gra on-line, której akcja dzieje się w pełnym humoru świecie kreskówek - wyjaśnia Radek Bolkowski, pełniący w firmie rolę dyrektora kreatywnego. Model biznesowy, na jaki zdecydowało się EVERYDAYiPLAY, jest nazywany "free to play" i opiera się na mikro-transakcjach sprzedaży wirtualnych dóbr. Te wirtualne towary następnie pomagają graczom być szybszymi lub silniejszymi przy pokonywaniu kolejnych etapów gry.
Jak szacują założyciele, dzięki tak przyjętej strategii, oczekiwany poziom przychodów w 2014 roku powinien przekroczyć 1 mln złotych.

Obecnie trwają prace nad uruchomieniem wersji mobilnej gry a Vincent Vergonjeanne podkreśla jak duże znaczenie przy współpracy miało zatrudnienie naprawdę utalentowanych ludzi i zapewnienie im swobodnego środowiska do pracy. Gdyż jak twierdzi Vergonjeanne, tworzenie gier komputerowych to sztuka, a praca nad nimi, to marzenie niejednej osoby związanej z branżą. Podsumowując dodaje,  że EVERYDAYiPLAY wciąż się dynamicznie rozwija i poszukuje ludzi zdolnych i z głową pełną pomysłów, a do obsadzenia w firmie są m.in. stanowiska programistów gier wideo.


Vincent Vergonjeanne
Vincent jest pochodzącym z Francji, europejskim liderem branży Social Gaming oraz Aniołem Biznesu.
Sam o sobie mówi, że urodził się, aby tworzyć gry komputerowe. Swoją przygodę rozpoczął już w wieku 12 lat, kiedy to stworzył pierwszą własną grę.

Vincent Vergonjeanne to były CEO i współzałożyciel Kobojo, europejskiego lidera w branży Social Gaming. Kobojo obecnie zatrudnia 70 + osób a firma została dofinansowana przez  europejski fundusz Venture Capital na kwotę 5,3 mln euro w kwietniu 2011 roku.

Obecnie Vincent mieszka w Krakowie, gdzie założył nowe studio specjalizujące się w grach Free-2-Play  dla publiczności midcore. Vincent jest także Aniołem Biznesu, Free-to-play konsultantem i zwolennikiem metody Lean Startup.

EVERYDAYiPLAY wprowadziło trzy zasady oparte na doświadczeniu Vincenta:

- Rekrutuje tylko talenty
- Pracuje nad jednym projektem w danym czasie- gra jest dziełem sztuki, rzemiosła, nie procesem przemysłowym
- Niezależność- spółka jest w samo- finansowana (środki Vincenta pochodzące ze zbycia akcji Kobojo i innych udanych ostatnich aktywność), w celu zapewnienia pełnej swobody

Radek Bolkowski- Art Director i Co-Founder w firmie EVERYDAYiPLAY.
Pracował w firmie z branży odzieżowej. Przez 4 i pół roku zdobywał doświadczenie jako grafik kreatywny w firmie LPP, wykonując bardzo dużą ilość projektów dla marki House.
Szlifowanie warsztatu rysunku i malarstwa przez lata napędzane było pasją do komiksów oraz gier wideo. Połączenie nowoczesnej technologii z klasycznymi metodami tworzenia pozwoliły mu  odkryć niezliczone możliwości wizualne, dzięki którym zyskał dużą wszechstronność warsztatu. Wszechstronność ta była zawsze jego priorytetem.
Marzenie o tworzeniu gier spowodowało, że w połowie roku 2012 zakończył współprace z Marką House i skoncentrował się na poszukiwaniu sposobu na zrealizowanie tego marzenia.
Po kilu miesiącach poszukiwań poznał Vincenta Veargonjeanne, z którym rozpoczął współpracę w ramach EVERYDAYiPLAY.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony