23 września br. miała premierę powieść dla dzieci i młodzieży Tajemnica Zafiry. Jak przyznaje autorka książki, Roxana Wojtas-Tabiś w rozmowie z Malopolskie-media.Info 'mam prawie 40lat i pomimo wielu przeszkód zrealizowałam swoje życiowe marzenie'.
Książka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 6-16lat. Ma charakter przygodowy z elementami fantastyki. Dzieją się w niej rzeczy niesamowite. Jest mnóstwo magii, tajemniczych zwierząt, niezwykły naszyjnik, zagadkowi ludzie. Pierwsza część rozgrywa się w małym miasteczku , w którym mieszkają dwie zaprzyjaźnione dziewczyny i ciekawski Kacper. Druga część przenosi się do kolumbijskiej dżungli, w której bohaterowie muszą spełnić misję, od której zależy ich życie. Tytułowa postać Zafira- to kot i od niej wszystko się zaczyna.Autorka książki - Roxana Wojtas-Tabiś mieszka w Krakowie, jest z wykształcenia rehabilitantem.

Jak mówi nam autorka w rozmowie: Jako dziecko, pisałam opowiadania do świerszczyków i do swojej szuflady. Myślałam nawet o dziennikarstwie, ale życie potoczyło się inaczej. Ponad rok temu moja 11 letnia córka przeglądała swoją biblioteczkę(czyta bardzo dużo) i zauważyła , że wszyscy autorzy jej ulubionych książek są z innych krajów. Wtedy posunęła mi pomysł napisania czegoś dla trochę starszych dzieci i młodzieży. To zresztą ona i mój młodszy syn byli pierwszymi recenzentami powieści. Niektóre pomysły są ich autorstwa. W domu mamy kota ,wiernego towarzysza zabaw. To on stał się głównym bohaterem książki. W trakcie pisania przychodziło mi do głowy coraz więcej wątków i coraz dziwniejsze pomysły. Potem pojawiły się strome schody związane z wydaniem książki .Moja determinacja sprawiła , że książka pojawiła się pomimo przeszkód w sprzedaży. Pisanie stało  się dla mnie fantastycznym lekiem na stres.

Jak zdradza nam Pani Roxana, pracuje trwają już nad drugą częścią powieści.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony