KRRiT na posiedzeniu w listopadzie 2015 r. podjęła uchwałę o przyznaniu koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale multipleksu ósmego spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. Partnerzy potwierdzili, że nowy kanał ZoomTV będzie ściśle współpracował programowo z nadawcami  lokalnymi oraz z Grupą Onet.pl.

Kino Polska TV S.A. za kwotę 10 mln zł obejmie 49% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. (CTNP), pod warunkiem doręczenia CTNP ostatecznej decyzji KRRiT przyznającej spółce koncesję w sygnale multipleksu ósmego na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym, prezentującego aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierającego audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych. Obecnie wyłącznym udziałowcem CTNP jest Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL. Fundacja, stworzona przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej (PIKE), współpracuje z lokalnymi nadawcami telewizyjnymi, którzy od lat funkcjonują w swoich środowiskach, doskonale znają bieżące problemy swoich lokalnych społeczności oraz współpracują z samorządami. Fundacja będzie odpowiedzialna w Spółce za dostarczanie treści związanych z aktualnościami lokalnymi i publicystyką. Kino Polska zaś dostarczy pozostałe treści oraz zajmie się obsługą programową, redakcyjną i techniczną powstającego kanału ZoomTV.

Partnerem programowym ZoomTV będzie również Grupa Onet.pl S.A. ZoomTV wykorzysta materiały wideo przygotowywane przez dziennikarzy serwisów Grupy Onet.pl S.A.: informacyjne, ale także publicystyczne i rozrywkowe. Twórcy ZoomTV zapowiadają, że ich kanał będzie kładł nacisk na sprawy lokalne, samorządowe i obywatelskie, ściśle współpracując przy tym z organizacjami społecznymi i lokalnymi liderami opinii. Treści newsowe będą miały charakter pozytywny, a programy publicystyczne i poradnikowe będą  opierać się na atrakcyjnych, rozrywkowych formułach.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) zrzesza około 130 firm stanowiących integralną część polskiego rynku mediów elektronicznych. Do Izby należą operatorzy szerokopasmowej komunikacji elektronicznej oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu i usług wykorzystywanych przez operatorów w ich działalności biznesowej. Operatorzy - członkowie Izby docierają w całej Polsce do prawie 4,5 miliona abonentów, świadcząc usługi dostępu do programów telewizyjnych i radiowych, Internetu oraz telefonii cyfrowej. Reprezentują blisko 75% krajowego rynku telewizji kablowej. PIKE jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej, reprezentuje również polski rynek kablowy na forum międzynarodowym, m.in. poprzez członkostwo w Cable Europe.

Izbą kieruje zarząd, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych operatorów komunikacji elektronicznej, reprezentanci operatorów mniejszych oraz przedstawiciele niektórych producentów sprzętu. Prezesem zarządu PIKE jest Jerzy Straszewski, prezes i współwłaściciel SATEL S.A., firmy produkującej urządzenia sieciowe dla operatorów. Wiceprezesami są: Simon Boyd (UPC Polska), Janusz Kosiński  (INEA) i Tomasz Węgrzyński (VECTRA). Swoje zadania statutowe PIKE realizuje metodą projektową. W zespołach projektowych pracują przedstawiciele firm - członków Izby. Organizacją pracy PIKE zajmuje się biuro Izby z siedzibą w Warszawie.

PIKE.org.pl

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony