Wizyta w Krakowie Paula Austera -  jednego z najwybitniejszych i najbardziej cenionych pisarzy amerykańskich, ale też znakomitego scenarzysty i reżysera  jest z pewnością najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu Conrada, który rozpocznie się 20 października. Tydzień wcześniej,  od 13 października na antenie Radia Kraków obszerne fragmenty "Dziennika zimowego" - najbardziej osobistej  książki autora legendarnej "Trylogii nowojorskiej",  czytać będzie Marek Kondrat.

"Dziennik zimowy" Austera, który w kwietniu tego roku ukazał się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak,  jest zapisem życia pisarza, jego wspomnień z dzieciństwa, młodości, spotkań, miłości, adresów i blizn. To  proza bardzo osobista, dotykająca najintymniejszych sfer, opowiadająca o ulotności życia, godzeniu się ze starością i oswojeniu lęku przed śmiercią. Proza, która szczególnego znaczenia nabiera także dzięki doskonałej interpretacji Marka Kondrata.  Aktor w tym roku skończy bowiem 64 lata - tyle, ile miał Paul Auster, gdy "Dziennik zimowy" pisał.

"Ta proza dotyczy mnie też osobiście, bo pierwsze słowa dziennika  kojarzą mnie z wiekiem, który opisuje autor - mówił dziś  w Radiu Kraków Marek Kondrat - Te przeżycia są mi niezwykle bliskie, ale potrzeba  talentu, żeby to opisać"

fot. Radio Kraków


Spotkanie z niezwykłą i poruszającą  prozą Paula Austera w znakomitej interpretacji Marka Kondrata w Radiu Kraków od 13 do 26 października o 11.45 i 22.50.

Paul Auster, amerykański autor nagradzanych bestsellerów, po polsku nakładem wydawnictwa Znak ukazały się m. in.  "Sunset Park" i "Dziennik zimowy" w tłumaczeniu Marii Makuch. Jest też twórcą filmowym , m. in. kultowych: "Dym", "Brooklin Boogie" i Lulu na moście". W czasie Festiwalu Conrada w Krakowie spotka się z publicznością, weźmie też udział w specjalnych projekcjach swoich filmów.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony