Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali 12 października umowę dotyczącą wspólnej organizacji Sylwestra 2017. Koncert z zimowej stolicy Polski będzie transmitować TVP2.

Umowa określająca zasady wzajemnej współpracy została zawarta w Zakopanem, a jej uroczyste podpisanie widzowie Dwójki oglądali we wczorajszym wydaniu „Pytania na Śniadanie”. Telewizja Polska już po raz drugi zorganizuje szampańską imprezę sylwestrową pod Giewontem. Podobnie jak w ubiegłym roku na Równi Krupowej wystąpią największe Gwiazdy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Koncert rozpocznie się 31 grudnia o godz. 19.00, a zakończy 1 stycznia 2018 o godz. 02.00.

W ubiegłym roku to był najwspanialszy Sylwester od wielu lat w Polsce. Zakopane się sprawdziło. Jeżeli setki tysięcy Polaków przyjeżdżają witać Nowy Rok, to jest to narodowe miejsce do odbycia Sylwestra. Fantastyczne gwiazdy, fantastyczna publiczność. W tym roku powtórzymy ten sukces. Wchodzimy w bardzo ważny rok, w stulecie polskiej niepodległości, więc chciałbym, byśmy weszli w 2018 rok z przytupem powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP.

Zakopane to najwspanialsze miejsce na powitanie nowego roku. Góry i Podhale zawsze kojarzą się z najlepszymi Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem. Zostają w pamięci każdego, kto przyjeżdża w tym czasie pod Tatry. A teraz jest do tego jeszcze dodatkowy powód. Myślę, że wszyscy Polacy są zadowoleni, że Sylwestra 2017 będziemy mogli spędzić wspólnie. Górale słyną przecież z gościnności - dodał Leszek Dorula, Burmistrz Zakopanego.

W ubiegłym roku pod Giewontem razem z TVP2 bawiło się ponad 60 tys. osób. W sylwestrową noc padł też rekord oglądalności, kiedy w szczytowym momencie wspólny występ Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka obejrzało 5 mln widzów. Wszystkie informacje dotyczące organizacji i transmisji zakopiańskiego Sylwestra 2017 zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony