Jak informowaliśmy w listopadzie 2020r, ATM Rozrywka straci miejsce w MUX-1 ze względu na niezłożenie wniosku przedłużającego koncesję. KRRiT opublikowała listę 9 nadawców, którzy są chętni do nadawania w MUX-1 w miejsce obecnego ATM Rozrywka. Program ATM Rozrywka emitowany będzie w MUX-1 do dnia 24.02.2021 roku


Lista chętnych nadawców do emisji programu w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w MUX-1:
 
Nazwa programu Wnioskodawca Siedziba wnioskodawcy
SILVER TV Michał Winnicki Szczecin
DMAX Green Content Sp. z o.o. Warszawa
RED CARPET TV RED CARPET MEDIA GROUP S.A. Warszawa
H! TV Wirtualna Polska Media S.A Warszawa
ATM Rozrywka ATM Rozrywka Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie
TELE ROZRYWKA MWE Teleport Sp. z o.o. Szczecin
TVC NOSTALGIA MWE Broadcast Sp. z o.o. Szczecin
CD ACTION TV Gaming Tech Esports Media S.A. Gdańsk
Polsat Edu Telewizja Polsat Sp. z o.o. Warszawa


Najwięcej propozycji nowych kanałów (aż 3) pochodzi od całkowicie nowego podmiotu - Michała Winnickiego i jego zależnych spółek. Nadawca chce umieścić w MUX-1 kanały SILVER TV (kanał kierowany dla pokolenia silver, czyli starszego widza - osób powyżej 55 roku życia), TELE ROZRYWKA (kanał zbliżony nazwą do obecnego w MUX-1 ATM Rozrywka, w przypadku pojawienia się tego kanału i nadawania treści powtórkowych aktualny widz nie zauważy różnicy braku kanału ATM Rozrywka) oraz TVC NOSTALGIA (kanał oferujący treści z dawnych lat).
Kolejną propozycją jest nowy kanał H! TV od grupy Wirtualna Polska Media. Nadawca WP posiada już kanał w MUX-8 - WP, stację o charakterze uniwersalnym.
Na uwagę zasługuje również kanał RED CARPET TV, który dostępny jest w sieciach kablowych oraz platformach satelitarnych. Jak informuje nadawce, jest to pierwsza telewizja popkulturowa.
Kolejną propozycją jest kanał DMAX od grupy Discovery (spółki zależnej Green Content). Nadawca ubiegał się już wcześniej o miejsce w Multipleksie Pierwszym (przegrał z Fokus TV). Czy i tym razem się uda? Kanał obecny jest w innych krajach oprócz Polski.
Przedostatnią propozycją jest nowy kanał CD ACTION TV od firmy CD Action. Najprawdopodobniej można spodziewać się w tym kanale treści poświęconych tematyce gier komputerowych.
Ostatnia propozycja to nowy kanał Polsat Edu od grupy Polsat. Najprawdopodobniej można spodziewać się tutaj treści powtórkowych z innych kanałów Polsat takich jak Polsat Games, Polsat Doku, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, Polsat Rodzina, Polsat Play, Polsat Cafe czy Fokus TV.


Lista wnioskodawców KRRIT: http://www.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/1028/lw_210104_mux_1.pdf

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony