Mieszkańcy południowej Polski od kilku dni mogą słuchać nowej stacji radiowej, kierowanej do mniejszości łemkowskiej. Stowarzyszenie "Ruska Bursa" w Gorlicach uruchomiło nadajnik Radia lem.fm w Gorlicach - na częstotliwości 106,6MHz. Sygnał nadawany jest z komina EC Gorlice z mocą ERP 200 W.

Oferta programowa lem.fm zawierać będzie programy skierowane zarówno dla słuchaczy młodszego pokolenia (dzieci i młodzież) jak i programy dla seniorów, emerytów oraz pozostałych grup wiekowych. Największa część programu skierowana będzie do mniejszości łemkowskiej oraz realizowana w języku łemkowskim - ponad 80%.

Jak zapewnia nadawca lem.fm, założeniem programowym jest dostarczanie informacji w szczególności dotyczących mniejszości łemkowskiej, a także udostępnianie dóbr kultury i sztuki poprzez emisję łemkowskiej muzyki.

KRRiT, wł

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.


Początek strony