30 stycznia w klubie Forum Przestrzenie OFF Radio Kraków - pierwsza w Krakowie i Małopolsce stacja radiowa nadająca w technologii DAB+, świętować będzie rocznicę pojawienia się w cyfrowym eterze. Początek transmitowanego na antenach OFF Radia Kraków i  Radia Kraków muzycznego święta o godz. 21.00.OFF Radio Kraków, cyfrowa antena Radia Kraków,  jest pionierem nowej technologii DAB+ w Małopolsce. Cyfrowe OFF Radio Kraków jest także pierwszą stacją w Krakowie, która zaproponowała młodszemu słuchaczowi wyszukaną, czasem  niełatwą a nawet niszową ofertę muzyczną i kulturalną, której wcześniej nie było na lokalnym radiowym rynku. To antena, która  otwarła się na młodych, znakomitych, pełnych pasji i pomysłów małopolskich twórców muzyki, animatorów kultury,  producentów i DJ-ów. Na antenie OFF Radia Kraków swoje autorskie audycje prowadzą osoby, które na co dzień współpracują z ważnymi lokalnymi inicjatywami społecznymi i  festiwalami (m.in. Festiwal Kultury Żydowskiej, Unsound Festival), dj-e którzy nagrywają dla najważniejszych w branży wytwórni i którzy zapraszani są na największe polskie festiwale muzyczne (Heineken, Tauron), znani producenci muzyczni oraz dziennikarze specjalizujący się w wyszukiwaniu i recenzowaniu najnowszych  trendów w muzyce i kulturze. Cyfrowa antena Radia Kraków funkcjonuje w eterze już od roku dzięki temu, że Radiu Kraków jako jednej z trzech rozgłośni regionalnych Polskiego Radia udało się uzyskać od KRRiT koncesję i środki na uruchomienie wyspecjalizowanej anteny na multipleksie cyfrowym.

"Z perspektywy tego roku w procesie cyfryzacji radia nadal jest wiele znaków zapytania i ciągle budzi on wiele wątpliwości - mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków –  Bez opracowania i przyjęcia narodowej strategii cyfryzacji radia w Polsce, dalszy rozwój tej technologii może być bardzo trudny. Z drugiej strony już nawet prywatni nadawcy dostrzegają szanse, jakie stwarza DAB+. Właśnie teraz diecezja tarnowska uruchomiła pierwszy prywatny multipleks cyfrowy. Prowadzimy już rozmowy, aby na tym multipleksie pojawiło się również nasze OFF Radio Kraków”.

Rok nadawania OFF Radia Kraków to czas, kiedy zarówno technologia DAB + jak i nadawanie cyfrowe w Polsce zaczęły stawać się coraz bardziej popularne a odbiorniki cyfrowe coraz częściej pojawiają się w ofertach sieci handlowych i dystrybutorów. Na dziś trudno jednak oszacować audytorium słuchaczy korzystających z odbiorników cyfrowych, dlatego OFF Radia Kraków można słuchać również analogowo za pośrednictwem strony internetowej off.radiokrakow.pl, dzięki aplikacji mobilnej Radia Kraków, a w Krakowie OFF Radio Kraków dostępne jest także  w sieci kablowej T-Mont.

Świętuj pierwsze urodziny najbardziej offowego radia w mieście!
Jubileusz  OFF Radia Kraków - pierwszej cyfrowej anteny w Krakowie w sobotę 30 stycznia o 21.00 w Forum Przestrzenie.  
Zagrają: DiscoMule, Piotr Figiel, Daniel Drumz, Herbaciarz, Good Paul, Minoo i Kfjatek. Przyświecać będzie: EleKTro mOOn Vision.

Wstęp wolny!
Więcej na  off.radiokrakow.pl  i na www.radiokrakow.pl.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony