Studenci dziennikarstwa z 23 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Justyna Kopińska, Dawid Serafin, Katarzyna Borowiecka czy Rafał Gębura. W kategorii AuTORytet studenci wyróżnili Małgorzatę Szejnert - reportażystkę i dziennikarkę.

W Auditorium Maximum UJ już po raz dwynasty spotkali się dziennikarze oraz osoby związane z mediami z całej Polski. Studenci dziennikarstwa z 23 uczelni wyższych zadecydowali, kto zasłużył na statuetki w 12. edycji Plebiscytu MediaTory. W tym roku uprawnionych do głosowania było ponad 10 tysięcy osób. Głosowanie odbyło się poprzez ankiety tradycyjne oraz specjalnie przygotowaną platformę online.

Przedstawiciele nowego pokolenia polskiego dziennikarstwa nagrodzili dziennikarzy, którzy są dla nich wzorem do naśladowania. To głos młodych, wierzących w ideały studentów sprawia, że Plebiscyt MediaTory niezmiennie od dwunastu lat, jest ceniony w świecie mediów - mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.


Laureaci 12. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie:
  • AuTORytet: Małgorzata Szejnert,
  • NawigaTOR: Katarzyna Borowiecka [Polskie Radio Trójka],
  • TORpeda: Dawid Serafin [Onet]
  • AkumulaTOR: Movie się [Filmweb]
  • DetonaTOR: Grzegorz Głuszak [Uwaga! TVN, Superwizjer TVN]
  • ObserwaTOR: Ewa Winnicka [“Był sobie chłopczyk”]
  • ProwokaTOR: Adriana Rozwadowska [Gazeta Wyborcza]
  • InicjaTOR: Rafał Gębura [“7 metrów pod ziemią”]
  • ReformaTOR: Justyna Kopińska [Duży Format, Gazeta Wyborcza]

Organizatorami 12. edycji Plebiscytu są:
Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Sponsorem Głównym jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś Partnerem Strategicznym - Warszawski Instytut Bankowości.

MediaTory.pl

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony