Wrześniowa ramówka TVP Kraków to obok powrotu stałych magazynów tematycznych i regionalnych także nowe pasma, przede wszystkim dokumentalne i reporterskie. Wydłużone zostanie również pasmo własnych programów, zajmie ono 4,5 godziny dziennie od poniedziałku do piątku oraz 5,5 godziny dziennie w soboty i niedziele.

Na antenie TVP Kraków będzie można zobaczyć m.in. cykl „Filmoteka Małopolska”, w którym znajda się filmy wyprodukowane w specjalnym konkursie dla twórców, opisujący kamerą region i jego mieszkańców. Spodziewana w najbliższym czasie kanonizacja Jana Pawła II sprawia, że do emisji trafią 2 cykle, od kliku lat przygotowywane z myślą o tym wydarzeniu. Jest to seria filmów dokumentalnych prezentujących nauczanie Jana Pawła II, opartych na swoistych słowach-kluczach. Cykl „Od początku do końca… Projekt życia Jana Pawła II” stworzony został właśnie z myślą o syntezie nauczania papieskiego i przypomnieniu jego najważniejszych wątków, w czasie poprzedzającym kanonizację. Oprócz tego będzie można także zobaczyć kilkanaście felietonów filmowych pod wspólnym tytułem „Świadkowie świętości”. Osoby bardzo blisko związane z Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II wspominają tu wyjątkowe chwile jego życia i pontyfikatu.

Telewizja Kraków rozszerza swoje programy informacyjne o specjalne wydanie emitowane o godz. 20.00. „ Regiony. Ludzie, sprawy, opinie.” to połączenie serwisu informacyjnego z poszerzonym opisem zdarzeń, prowadzonym przez publicystów TV Kraków wraz z zaproszonymi gośćmi. Na krakowskiej antenie pojawi się w niedzielne popołudnie pasmo filmów dokumentalnych, w których zaprezentowane będą „Twarze i pejzaże Małopolski”. W najbliższych tygodniach zobaczymy m.in. filmy dokumentalne o Sławomirze Mrożku, Św. Rafale Kalinowskim czy znakomity dokument zrealizowany w tym roku, prezentujący literacki Kraków, którego narratorem jest Adam Zagajewski.

Pasma lokalne emitowane będę w godzinach:
poniedziałek - piątek: 07:30 - 08:00; 15:00 - 16:00; 17:30 - 19:00; 20:00 - 21:00; 22:00 - 22:30
sobota - niedziela: 10:00 - 11:00; 15:00 - 16:00; 17:30 - 19:00; 20:00 - 21:00; 22:00 - 23:00

Od jesieni przybędzie także na antenie TVP Kraków programów z szeroko rozumianej sfery kultury. W niedziele stacja pokazywać będzie wyjątkowe koncerty zrealizowane w plenerach regionu, a na początek będzie to 4-częściowa relacja z tegorocznego finału Festiwalu Kultury Żydowskiej. W piątki i niedziele nowo utworzone pasmo „Krakowska panorama kultury” składać się będzie z premierowych audycji w różnej formie odnoszących się do życia kulturalnego miasta i regionu. Będą tam m.in. debaty o sztuce współczesnej realizowane we wnętrzach Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, portrety znanych krakowskich twórców, np. Anny Polony oraz filmowe programy o żywym folklorze, których ostatnio bardzo w mediach brakuje.  
W jesiennej ramówce pojawi się, tym razem już jako audycja cotygodniowa „Magazyn Wyszehradzki KWARTET”. W paśmie stacja emitować będzie premierowe odcinki stworzone przez dziennikarzy regionalnych telewizji Polskich, Czech, Słowacji i Węgier, który tworzą ten unikalny projekt.

Od 1 września 2013r. zmianie ulegnie także logo TVP Kraków. Logo prezentować będzie się następująco:


źródło: TVP Kraków

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony