Zapomniany bohater i nieznane fakty, które zmieniają historyczny osąd o dziejach XIX-wiecznego Krakowa. Wielkie śledztwo zakończone finałem na antenie Radia Kraków. „Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii” w reżyserii Jana Klaty - takiego słuchowiska do tej pory nie było!

Czy naprawdę wiemy wszystko o tym, co wydarzyło się w Krakowie i w Polsce między 1795 a 1918 rokiem? Kim był Józafat Dumanowski i dlaczego  popadł w zapomnienie?

- Wszystkie te rzeczy wydarzyły się, tylko trochę inaczej - mówi Wit Szostak, autor powieści „Dumanowski”, na podstawie której powstaje słuchowisko.
- W „Dumanowskim” prawda wciąż miesza się z fikcją i to naprawdę jest fascynujące - mówi Jan Klata.

W nieznane fakty z naszej historii i w zawiłe losy Józafata Dumanowskiego słuchaczy Radia Kraków wprowadzą doskonali aktorzy, zaproszeni do udziału w projekcie przez Jana Klatę.  W słuchowisku  usłyszymy Juliusza Chrząstowskiego, Annę Radwan-Gancarczyk, Ewę Kolasińską, Wiktora Logę-Skarczewskiego, Romana Gancarczyka, Mieczysława Grąbkę, Adama Nawojczyka, Zbigniewa Rucińskiego, Zbigniewa W. Kaletę, Zygmunta Józefczaka oraz Krzysztofa Globisza w roli Józafata Dumanowskiego.

Jeszcze przed premierą słuchowiska, na antenie Radia Kraków i w specjalnym serwisie na stronie www.radiokrakow.pl, codziennie ujawniać będziemy kolejne fakty z życia Józafata Dumanowskiego. Dzięki archiwalnym zdjęciom pokażemy XIX-wieczny, współczesny mu Kraków. Opowiemy o burzliwych i zaskakujących losach jego przyjaciół: Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza. Przedstawimy powszechnie znane fakty z historii Krakowa w zupełnie innym, zaskakującym świetle.
Zapraszamy na www.radiokrakow.pl.


Wielki finał śledztwa w eksperymentalnym słuchowisku „Dumanowski. Dokumenty
z odnalezionej biografii” na antenie Radia Kraków 11 listopada.

Partner główny projektu: Województwo Małopolskie.


Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony