1 października w Warszawie rozpocznie się XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Z tej okazji Polskie Radio uruchomiło cyfrowe Radio Chopin, którego można słuchać przez całą dobę już od 28 września.

W programie znajdą się m.in. retransmisje wszystkich przesłuchań konkursowych, portrety jurorów i uczestników Konkursu oraz komentarze ekspertów. Polskie Radio jest partnerem medialnym, a Program 2 współorganizatorem Konkursu Chopinowskiego.

Na platformie cyfrowej Polskiego Radia będzie można posłuchać wszystkich występów na każdym etapie Konkursu – od pierwszego dnia przesłuchań (3 października) po występy laureatów (21-23 października). Wszystko będzie opatrzone fachowym komentarzem dziennikarzy Programu 2 Polskiego Radia.

Poza samym Konkursem w nadającym przez całą dobę Radiu Chopin słuchacze znajdą szereg atrakcji związanych z postacią wybitnego polskiego kompozytora i jego twórczością. Radio Chopin prezentować będzie najciekawsze nagrania laureatów poprzednich edycji Konkursu, przyjrzy się twórczości i biografii tegorocznych jurorów, wraz z ekspertami wybierze najlepsze interpretacje Chopinowskich arcydzieł. Autorskie audycje poprowadzą dziennikarze Dwójki m.in. Jacek Hawryluk („Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki – Chopin przed Konkursem”), Róża Światczyńska („Chopin osobisty”), Przemysław Psikuta („Duża czarna – Chopin z archiwum Jana Webera”), a Agata Kwiecińska przybliży losy serca Chopina. Ponadto Adam Rozlach z Radiowej Jedynki zaprasza na „Koncert Chopinowski”.

Cyfrowe Radio Chopin to niepowtarzalna okazja, by uczestniczyć w fenomenie Konkurs Pianistycznego im. Fryderyka Chopina o dowolnej porze dnia czy nocy. Zapraszamy od 28 września.

Radia można słuchać w Internecie  na stronie www.polskieradio.pl oraz poprzez cyfrowe radioodbiorniki DAB+

dab.polskieradio.pl

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony