Radio Kraków stawia na nowe kanały dotarcia do słuchaczy - dzięki aplikacji Periscope, followersi radiowego Twittera, na żywo, „oczami” reporterów Radia Kraków mogą oglądać  transmisje wideo z najważniejszych wydarzeń: meczów, koncertów, ale też zobaczyć  gorące "breaking news", które jeszcze nie trafiły na czołówki gazet i dzienników, a których świadkami są radiowi dziennikarze.

Społecznościowa aplikacja Periscope, stworzona przez autorów Twittera, z której w pracy korzystają reporterzy Radia Kraków, umożliwia w bardzo prosty sposób transmitowanie materiałów filmowych na żywo. Wystarczy telefon z wbudowaną kamerą oraz aplikacja Periscope, którą bezpłatnie można pobrać ze sklepu Play i już na żywo można dzielić się swoimi transmisjami wideo z innymi użytkownikami Twittera, jak również oglądać transmisje wideo  innych użytkowników aplikacji Periscope na Twitterze.

Radio Kraków ma obecnie 2440 obserwujących na Twiitterze. Dzięki  aplikacji Periscope mogą oni oglądać transmisje wideo nadawane przez reporterów Radia Kraków, m.in. z ważnych wydarzeń,  zamkniętych dla publiczności eventów, prób, premier, spotkań, jak również nagłych zdarzeń. Żeby je oglądać, wystarczy mieć konto na Twitterze, bezpłatną aplikację Periscope  i zostać obserwatorem Twittera Radia Kraków. W momencie uruchomienia transmisji, na Twitterze  pojawia się tweet z linkiem do transmisji. Transmisje oglądać można zarówno  przez telefon, jak i przy użyciu komputera. Transmitowane materiały wideo można na żywo komentować, osoby oglądające transmisję mogą korzystać z wbudowanego czatu i zadawać pytania. Co ważne, transmisje można też odtworzyć w późniejszym czasie (do 24 godzin od transmisji). Korzystanie z Periscope wymaga posiadania konta na Twitterze (można je założyć bezpośrednio z poziomu aplikacji).

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony