Spektakl radiowy "Nienawidzę" z udziałem Krzysztofa Globisza i CeZiKa, na podstawie tekstu Marka Koterskiego, został zakwalifikowany do konkursu Prix Italia 2015 w kategorii "słuchowisko" . Spektakl wyprodukowany przez  Radio Kraków to jedno z dwóch polskich słuchowisk, które Zespół d.s. Międzynarodowych Konkursów Radiowych zakwalifikował do tegorocznej edycji  Prix Italia.

Premiera słuchowiska „Nienawidzę”odbyła się 20 lutego 2014 r. w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. W radiowym spektaklu fenomenalną kreację stworzył Krzysztof Globisz - wcielając się we wszystkie role monodramu: dziennikarza i dzwoniących do studia słuchaczy. Rytmu i energii całości słuchowiska nadał CeZik, kompozytor, gitarzysta, wokalista, jedna
z najgorętszych osobowości świata Internetu, który nie tylko stworzył oprawę muzyczną do słuchowiska i wykonał ją na żywo, ale również zarapował w duecie z Krzysztofem Globiszem. Obaj artyści stworzyli znakomity duet udowadniając, że tekst Koterskiego, opublikowany po raz pierwszy prawie 25 lat temu, jest nadal bardzo aktualny. Monodram, który był częścią projektu Radia Kraków "Świadkowie 25-lecia", wyreżyserowała Ewa Kutryś.

Pełną wersję filmową spekatklu "Nienawidzę" można obejrzeć na kanale Radia Kraków w serwisie YouTube oraz poniżej.


Laureatów 67. konkursu Prix Italia poznamy we wrześniu 2015 r. podczas dorocznego festiwalu, który w tym roku odbędzie się między 19 a 24 września we włoskim mieście Torino. Nagrodę ustanowiono w 1948 roku przez RAI (wtedy Radio Italiana) w Capri.  Początkowo Prix Italia przyznawano tylko za działalność radiową. W 1957 r. rozszerzono kategorie konkursu o telewizję, a w 1998 r. ustanowiono specjalną nagrodę za działalność internetową, która w 2000 r. stała się nagrodą regularną.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony